Kinnisvarafirma: koroonaviiruse mõju pole turul enam tunda

Oktoober oli kinnisvaraturu numbrite põhjal täiesti tavapärane kuu ning mingeid koroonamõjusid tunda polnud, ütles 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

«Kinnisvara müügistatistika näitab tavaliselt kuu-paar tagasi tehtud otsuseid, aga ka praegu, novembri alguses on nii päringute arv kui ka üldine turuaktiivsus täiesti tavapärane,» ütles Vahter pressiteates ja lisas, et olulist hinnalangust või muid põhjalikumaid muudatusi elamispindade turul oodata pole.

«Kuna kevadel pandi osa kinnisvaraarendusi seisma, aga päris palju reservis olevat vara on vahepeal ära müüdud, siis on praeguseks tekkinud isegi kerge uusarenduste defitsiit – tunne, et polegi nagu midagi osta. Seetõttu on suuremad arendajad uuesti projektid üles sulatanud ja alustanud jälle ehitamist, et oleks mida pakkuda,» märkis Vahter.

Maa-ameti statistika kohaselt müüdi oktoobris Tallinnas 923 korterit, mida on 9 protsenti rohkem kui septembris ning 2 protsenti enam kui mullu samal ajal. Korteri ruutmeeter maksis keskmiselt 2165 eurot, mida on septembriga võrreldes protsendi võrra enam.

Oktoobris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1212 ostu-müügitehingut, mida on 2,5 protsenti rohkem kui septembris. Pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus kasvas kuuga 4 protsenti 153 miljoni euroni.

Möödunud kuul müüdi Tallinnas 30 hoonestatud elamumaa kinnistut, mida on sama palju kui septembris. Müüdi ka kümme elamumaa krunti, mida on septembriga võrreldes 13 võrra vähem.